Komputery, Laptopy Poleasingowe


Infrastruktura IT to najczęściej spora inwestycja, która spędza sen z oczu wielu dyrektorów i księgowych. Ceny nowego sprzętu dobrej jakości bywają kosmicznie duże i niestety wielu małych firm zwyczajnie na nie nie stać.

Ratunkiem wydaje się być zakup urządzeń z rynku konsumenckiego – nie przeznaczonych do ciężkich warunków pracy o ograniczonej wydajności i dużej awaryjności.

W takich urządzeniach atrakcyjna jest jedynie cena zakupu… eksploatacja bywa koszmarem.

Co zrobić aby nie wydać całego budżetu IT firmy na jednego laptopa?

Odpowiedz jest prosta – nabyć sprzęt komputerowy  poleasingowy.

A co to właściwie jest sprzęt poleasingowy i skąd się bierze?

Ze względu na rodzaj odbiorcy, ich możliwości finansowe i warunki pracy sprzętu komputerowego, producenci starają się sprostać wymaganiom stawianym ich wyrobom.

Rynek sprzętu komputerowego dzieli się na około 3 segmenty:

  • sprzęt dla użytkowników domowych,

  • sprzęt dla małych firm i bardziej wymagających użytkowników domowych,

  • sprzęt dla dużych firm i korporacji

Duże firmy szczególnie na zachodzie Europy wymagają od producentów sprzętu komputerowego wyjątkowej niezawodności i wydajności.

Nie liczy się cena tylko walory użytkowe czyli:

  • solidna budowa,

  • stabilność działania

  • bezawaryjność.

Aby sprostać wymaganiom użytkowników korporacyjnych znani producenci min. Dell, HP, Lenovo budują urządzenia które cechują się ponadprzeciętną jakością jak i ceną kilkukrotnie wyższą niż odpowiedniki z segmentu rynku konsumenckiego. Firmy i korporacje kupując drogi sprzęt komputerowy klasy Bussines dostają w zamian bezpłatną 3 letnią gwarancję najczęściej w formule “next Bussines day”.

Istota tej gwarancji polega na odciążeniu użytkownika kosztami utrzymania techników obsługujących bieżące awarie firmowego sprzętu komputerowego. W formule gwarancji “Next bussiness day” to producent sprzętu wysyła technika do ewentualnej naprawy usterki sprzętowej w terminie –  następny dzień roboczy. Firmy chętnie z takich udogodnień korzystają i użytkują swój sprzęt IT do momentu wygaśnięcia jego gwarancji “Next Bussiness Day”. Następnie odsprzedają hurtem pełnowartościowe urządzenia komputerowe firmom zajmującym się segregacją i odsprzedażą sprzętu używanego.

Tak więc po trzech latach można stać się szczęśliwym posiadaczem pełnowartościowego laptopa/komputera klasy Bussiness za ułamek jego ceny początkowej. Dodatkowym atutem sprzętu poleasingowego jest gwarancja udzielana przez profesjonalnych sprzedawców. Długość takiej gwarancji uzależniona jest od sprzedawcy, rodzaju towaru i waha się od 3 miesięcy do 1 roku.

Jako sprzęt poleasingowy można kupić nie tylko stacje robocze, serwery, czy laptopy ale również sprzęt sieciowy np. Switch. Jeśli planują Państwo zakupy sprzętu IT z chęcią przedstawimy korzystną ofertę na sprzęt poleasingowy. Współpracujemy od wielu lat z największymi dostawcami takiego sprzętu w Polsce. Zamówiony u nas sprzęt komputerowy dostarczymy i zainstalujemy zgodnie z życzeniem klienta we wskazanym miejscu.

Po zakupie i instalacji sprzętu poleasingowego na Państwa życzenie możemy również  świadczyć usługi outsourcingu IT.