Kopia zapasowa danych


Kiedy  kopia zapasowa dysku z danymi i oprogramowaniem bywa pomocna?

Jednym z ważniejszych punktów przeglądu i konserwacji komputera przemysłowego jest wykonanie kopii zapasowej jego dysku twardego. Dzięki zastosowaniu profesjonalnego oprogramowania uzyskujemy lustrzaną kopię oryginalnego dysku.

 

W każdym momencie eksploatacji maszyny, ponieważ nikt nie zna godziny w którym dysk twardy może ulec awarii i zgubić cenne dane. W przypadku modernizacji ustawień maszyny – tworzy punkt w czasie do którego można przywrócić maszynę w razie gdy modyfikacje nie przyniosą spodziewanych efektów.

Dzięki kopii zapasowej mamy zagwarantowane zachowanie oprogramowania i parametrów maszyny, które w razie potrzeby możemy szybko przywrócić nie marnując cennego czasu na przestoje awaryjne. Warto to rozważyć w szczególności gdy nasz park maszynowy nie jest najnowszy, ponieważ w przypadku modeli starszych maszyn których cykl życia produktu dobiegł już końca producent ich już nie wspiera.

Znane są nam przypadki gdy po utracie oryginalnego oprogramowania serwis firmowy proponuje tylko wymianę komputera na nowy, co wiąże się z bardzo dużymi nakładami na modernizację automatyki i wyłącza maszynę z produkcji na długie tygodnie.

Nasz serwis oferuje usługę  tworzenia kopii zapasowej danych, serdecznie zapraszamy więc do skorzystania z naszej oferty.