Obsługa Informatyczna – Opis Usług


Obsługa informatyczna czyli dla każdego coś innego.

Nasze usługi outsourcingu IT  zawsze dostosowujemy do indywidualnych potrzeb naszego klienta.

Uwaga!  Od dnia 25 maja 2018 r. zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych osobowych – RODO. W procesie dostosowania organizacji do zapewnienia zgodności z przepisami RODO niezbędna jest ścisła i bezpośrednia współpraca ekspertów z zakresu prawa ochrony danych, oraz specjalistów z obszaru systemów informatycznych i bezpieczeństwa  IT.  Wychodząc na przeciw oczekiwaniom rynkowym jesteśmy w stanie wdrożyć dla Państwa wszystkie zalecenia dotyczące IT a będące wynikiem audytu  bezpieczeństwa (RODO) w Państwa firmie.

Kompleksowa obsługa całej sfery IT w firmie

Sporządzamy umowę ściśle określającą ramy i koszty naszej współpracy a następnie dbamy o to by zapewnić ciągłość usług IT dla Twojej firmy. Wystarczy wytypować jedną osobę kontaktową, której prześlemy miesięczne raporty z naszej działalności zawierające statystyki awarii, podjętych działań naprawczych, ewentualnie sugestie co do dalszego rozwoju IT w Twojej firmie.

Jeśli masz już swój dział IT lecz jest on bardzo przytłoczony pracą możemy wspomóc jego działania poprzez przejęcie tylko części zadań.

Opieka nad stacjami roboczymi

Gdy masz swój  zespół wysokiej klasy programistów, który pracuje nad jakimś konkretnym zadaniem marnotrawstwem byłoby zatrudniać ich do serwisowania stacji roboczych…

My to zrobimy taniej..

Nasza praca może być wykonana zdalnie,  w czasie planowanych wizyt serwisowych lub na wezwanie do już istniejącej awarii.

Opieka nad sieciami LAN

Sama sieć LAN to jedno z bardziej stabilnych części infrastruktury IT w firmie. Jeśli zadbałeś o dobrą jakość urządzeń aktywnych (switche) i przewodów sieciowych wraz z osprzętem będzie on służył długie lata. Niekiedy jednak należy wymienić jakieś urządzenie lub skonfigurować je na nowo lub rozbudować już istniejącą sieć LAN. W przypadku stałego połączenia firmowej sieci LAN z internetem problemem jest również  jego prawidłowe zabezpieczenie przed niebezpieczeństwem czyhającym w sieci.

Opieka nad serwerami

W przypadku posiadania przez naszego klienta personelu technicznego, który sprawnie sobie radzi z problemami na poziomie stacji roboczych i innych zagadnień nie wymagających szczególnej wiedzy związanej z administracją systemami serwerowymi, domeną Windows i jej poszczególnymi usługami na Państwa życzenie możemy zająć się administracją i serwisem fizycznym urządzeń serwerowych. Możemy zdalnie zarządzać bazami danych i aplikacjami sieciowymi wykonywać backupy czy monitorować prawidłowość ich pracy.

Wykonywanie backupów

Każda firma niezależnie od wielkości posiada cenne dane zgromadzone na dyskach swoich komputerów. Idealnie jeśli są to dyski macierzy dyskowej serwera plików. Niestety nie wszyscy są świadomi zagrożeń na jakie się narażają nie posiadając zabezpieczonej kopii swoich najważniejszych danych handlowych lub księgowych.

Aby uchronić Państwa przed przykrymi niespodziankami pomagamy wdrożyć politykę backupów, zainstalujemy odpowiednie urządzenia i oprogramowanie.

Helpdesk

Jest to bardzo popularna usługa polegająca na pomocy użytkownikom systemów komputerowych poprzez pulpit zdalny i telefon. W razie problemów wystarczy zadzwonić do dyżurującego informatyka by uzyskać niezbędną pomoc. Posiadamy odpowiednie aplikacje oraz doświadczenie w pomocy zdalnej.

Tworzenie stron www, Obsługa serwera www, kampanie reklamowe.

Firma w dzisiejszym świecie nie ma prawa bytu bez aktywnej działalności w internecie.

Aby zaistnieć i być odnalezionym przez potencjalnego klienta w gąszczu miliardów stron www należy prowadzić przemyślane działania reklamowe. Dla Państwa możemy stworzyć bądź aktualizować firmowe strony www. Specjalizujemy się również w tworzeniu i prowadzeniu  kampanii marketingowych  za pomocą Google AdWords, blogów tematycznych, mediów społecznościowych – Facebook, Twitter czy Google+

W powyższym artykule zostały omówione najpopularniejsze formy naszej obsługi informatycznej dla firm.

Jeśli myślą Państwo o wdrożeniu outsourcingu IT  lub mają jakieś techniczne pytania dotyczące wdrożenia usług informatycznych  prosimy o kontakt.