Teach Pendant – Naprawa, Serwis


Teach Pendant TP – czyli Ręczny Programator.

Jest to mobilny niewielki  panel operatorski posiadający przyciski sterujące oraz często ekran dotykowy pozwalający na zdalne kontrolowanie ruchów robota przemysłowego.

Urządzenia te mogą być przewodowe jak i bezprzewodowe w zależności od typu maszyn i producenta.  Elementem wspólnym dla wszystkich urządzeń tego typu jest ich duża funkcjonalność. To  za ich pomocą  robot przemysłowy może być programowany i sterowany.

Jak pracuje ręczny programator?

Do sprawnego zdalnego sterowania i konfiguracji robota przemysłowego oprócz stacjonarnej jednostki centralnej  potrzebne jest urządzenie mobilne  – Teach Pedant. Pozwala ono kontrolerowi na pracę z robotami bez potrzeby podłączania do stałego terminala.

Aby programować ruch robota należy za pomocą Teach Pendant (pilota robota)  ustawić go w tryb nauki a następnie przeprowadzić pożądaną sekwencję ruchów kontrolowaną i wymuszaną za pomocą   ręcznego programatora.

Panele  typu Teach Pendant  –  ręczny programator  oferują różne ustawienia do sterowania robotami i są również wykorzystywane do projektowania nowych funkcji i konfiguracji programów użytkowych wykorzystywanych w codziennej pracy z robotem.

Wybrane funkcjonalności ręcznych programatorów:

Guzik bezpieczeństwa – STOP

・ Wyświetla nazwy programów i kroków

・ Manualnie steruje robotem

・ Kontroluje sygnały

・ Ustawia warunki odtwarzania

・ Uczy danych ustawienia (lokalizacji)

・ Uczy danych pomocniczych.

Ponadto Teach Pendant niezastąpione są również podczas  serwisu,  napraw i testowania  różnych urządzeń zrobotyzowanych.

Najczęstsze usterki pilota robota to:

– uszkodzenie wyświetlaczy – ze względu na swoją mobilność TP narażone są na szereg uszkodzeń mechanicznych w wyniku np. upadku;

– uszkodzenie elektroniki TP.

W wielu przypadkach jesteśmy w stanie naprawić uszkodzone urządzenia stosując zamienniki ich części.

W przypadku awarii takiego mogilnego panelu operatorskiego zapraszamy do kontaktu z naszym serwisantem.

naprawa panelu HMI comau - naprawa panelu operatrskiego

Naprawa Panelu Operatorskiego