Diagnostyka Automatyki Przemysłowej


Podstawą większości maszyn używanych zakładach produkcyjnych są układy automatyki sprzężone z komputerami przemysłowymi. Dzięki temu rozwiązaniu maszyny przemysłowe, linie produkcyjne uzyskują pożądane funkcjonalności takie jak np. możliwość podłączenia do sieci LAN i transmisję danych.

Niestety elektronika i automatyka przemysłowa funkcjonuje w skrajnie nieprzyjaznym środowisku hali produkcyjnej. Występujące tam zanieczyszczenia, wibracje i przepięcia elektryczne generowane poprzez inne urządzenia przemysłowe degradują poszczególne układy komputerów przemysłowych oraz automatyki, które to z biegiem czasu przestają funkcjonować stabilnie powodując przestoje a nawet awarie całych linii technologicznych.

Sytuacjom tym można jednak w znacznym stopniu przeciwdziałać poprzez przeprowadzanie okresowych przeglądów, konserwacji i napraw samych komputerów przemysłowych oraz automatyki przemysłowej. Nasza firma od wielu lat zajmuje się właśnie serwisowaniem komputerów przemysłowych oraz automatyki przemysłowej w maszynach i liniach produkcyjnych min.: Lisec, Bystronic, Helga, w maszynach szklarskich, tapicerskich, piekarniczych i wielu innych.

Serwisujemy, diagnozujemy i naprawiamy automatykę przemysłową oraz komputery przemysłowe w następujących urządzeniach:

  • urządzenia do montażu oraz linie montażowe, (maszyny szklarskie, tapicerskie, piekarnicze, linie produkcyjne itp.)
  • urządzenia kontrolno-pomiarowe zainstalowane w tych maszynach i urządzeniach (np. aparatura pomiarowa, czujniki, przetworniki, mierniki, wskaźniki, i inne)
  • urządzenia wykonawcze: np. zawory, silniki, napędy, przepustnice, inne
  • urządzenia sterujące: sterowniki, komputery przemysłowe, panele operatorskie, itp.
  • oprogramowanie do kontroli i wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych takie jak: np. systemy łączności: sieci przemysłowe, radiowo-modemowe itp..

Naprawy automatyki przemysłowej, przeglądy i konserwacje przeprowadzamy w dogodnym dla Państwa terminie (np. w godzinach nocnych, w weekendy, podczas przestoju urlopowego). Posiadamy wieloletnie doświadczenie oraz wszelkie potrzebne uprawnienia do wykonywania w/w prac. Wystawiamy faktury VAT. Serdecznie zapraszamy do współpracy z naszym serwisem.

Naprawa paneli operatorskich: